درباره دانشگاه پیام نور 

دانشگاه پیام نور معتبر و مورد تایید وزارت علوم است
دغدغه بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور و شاید مهم ترین سوال در مورد پیام نور اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور است ، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دارای مدرک معتبر است ، دانشگاه پیام نور را حتی می توان گفت در جهان بدلیل آنکه یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی دارد دارای اعتبار بالایی می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران نیز مدرک این دانشگاه مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان است 

براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمنا بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.

حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری است
شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد چرا اختیاری اجباری ؟ دلیل این موضوع که میگویم اختیاری اجباری این است که:حضور در کلاس های تئوری اختیاری می باشد دانشجو می تواند شرکت کند می تواند شرکت نکند

ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود دارد
تمامی افرادی که در پیام نور موفق به اخذ مدرک می شوند می توانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند و هیچ مشکلی از این بابت و منعی برای انها وجود ندارد.

پایان نامه در پیام نور 

شیوه آموزش 

تحصیل در شیوه آموزش محور با محوریت آموزش و به‌صورت واحدهای درسی و بدون پایان‌نامه بوده که گذراندن حداقل دو و حداکثر ۴ واحد سمینار، تحقیق و تتبع نظری الزامی است و در سایر موارد عیناً مطابق آئین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته است

شیوه پژوهش 

شیوه پژوهش محور‌ دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی، ثبت اختراع و غیره است که مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان‌نامه است. تعداد واحدهای درسی در این شیوه ۶ تا ۱۰ واحد است و دانشجو می‌تواند هم‌زمان با واحدهای آموزشی، واحدهای پژوهشی خود را انتخاب کند

شیوه پذیریش دانشجو در دانشگاه پیام :

کنکور سراسری

سازمان سنجش آموزش کشور که سازمانی تحت نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است، متولی اصلی برگزاری کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه های دولتی و پیام نور و آزاد میباشد و این آزمون در هر سال یکبار برگزار میشود.

فراگیر پیام نور 

و اما فراگیر ارشد پیام نور که منحصرا برای دانشگاه پیام نور میباشد در هر سال یکبار از طریق سازمان سنجش آموزش کشور که سازمانی تحت نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است برگزار میگردد.

فواید انتخاب دوره های فراگیر پیام نور:

فقط خواندن ۳ الی ۵ کتاب (۶ الی ۱۰ واحد) کافی میباشد تا برای آزمون پیش رو آماده شوید و در صورت قبولی شما در آزمون (کسب معدل ۱۴) دروس قبول شده از واحد های اصلی ارشد شما کسر میگردد.

در این دوره ها به دلیل برگزاری آزمون به صورت کشوری این امکان وجود دارد از هرکجای ایران که هستید در این دوره ها شرکت کنید و آزمون را در  نزدیک ترن شهر به خود شرکت کنید. این آزمون به صورت تستی بزگزار میشود و نمره منفی در آزمون لحاظ نمیگردد.

برگزاری دوره ها فراگیر

به سه شکل انجام میشود و برای دانشپذیران محترم این امکان وجور دارد با توجه به شرایط خود یکی از دوره ها را انتخاب کنند.

  • کلاس های حضوری 
  • غیر حضوری (مکاتبه ای)
  • مکاتبه ای و آنلاین

کلاس های حضوری

در محل موسسه واقع در محدوده خیابان شهید بهشتی برگزار میگردد و  توسط اساتید برتر دانشگاه پیام نور تمامی دروس تدریس میشود در چارت درسی فراگیر پیام نور برای هر درس بین ۱۰ الی ۱۲ جلسه برگزار میگردد. که به طور معمول کلاس ها پنجشنبه ها از ساعت ۱۴ به بعد و یا جمعه ها از صبح تا ظهر تشکیل میگردد. مشخصا با شرکت در کلاس ها شانس قبولی خود را افزایش داده و با توجه به حضور شما در کلاس جواب تمامی سوالات خود را پیدا کنید.

این امکان وجود دارد که برای پرداخت شهریه کلاس های حضوری از شرایط خاص پرداخت نقدی و اقساط استقاده کنید که در صورت پرداخت نقدی یکجا شامل تخفیف ۱۰ درصدی خواهید شد و در غیر اینصورت این امکان برای دانشپذیران وجود دارد با هماهنگی با واحد مالی به صورت اقساط شهریه خود را پرداخت کنند.

کلاس های غیر حضوری و یا مکاتبه ای

به صورت خود خوان توسط دانشپذیران در منزل انجام میگردد و خدمات موسسه به دانشپذیران غیر حضوری طی ۳ مرحله ارسال بسته آموزشی صورت میگردد که شامل کتب اصلی ، جزوات و نمونه سوالات میباشد. با انتخاب دوره های غیر حضوری این شانس را دارید تا با زمان بندی مناسب و دلخواه خود پیش بروید و همینطور از جزوات تهیه شده مناسب منابع درسی خود و سوالات سال های گذشته آشنایی بیشتری با دروس اصلی خود داشته باشید.

برای ثبت نام در این دوره شرایط پرداخت اقساط هم موجود میباشد که  با هماهنگی با واحد مالی صورت میگیرد.

مکاتبه ای و آنلاین

ترکیبی از دوره ی غیر حضوری و آنلاین میباشد که علاوه بر داشتن کتب اصلی ، جزوات و نمونه سوالات از کلاس های مجازی هم امکان استفاده دارید که با از استفاده از سایت و رمز عبوری که در اختیار شما گذاشته میشود میتوانید به صورت آنلاین از تدریس استاد استفاده کرده و همچنین این امکان وجود دارد تا صدای کلاس را ضبط کنید و در زمان دلخواه خود به صدای ضبط شده کلاس گوش دهید.

برای ثبت نام در این دوره شرایط پرداخت اقساط هم موجود میباشد که با هماهنگی با واحد مالی صورت میگیرد.